Warszawa: 796-018-825 warszawa@szkola-muzyki.pl
Zaznacz stronę

Chcesz się nauczyć grać na gitarze?

Mamy coś dla Ciebie 🙂

Jesteśmy szkołą muzyki dla dorosłych, w której dorosłe osoby mogą spełnić muzyczne pasje, marzenia z dzieciństwa, lub po prostu zrelaksować się po pracy, grając na gitarze. Brzmi, jakby było to coś, czego szukasz?
Super, przyjdź do nas na lekcję próbną i rozpocznij nowe hobby!

 

Jeśli mieszkasz w stolicy i Twoją nową pasją jest nauka gry na gitarze, Warszawa oferuje nieskończone możliwości. Szkoła muzyki Music School zapewnia najlepsze warunki zarówno dla początkujących adeptów, jak i osób, które chcą doskonalić nabyte już umiejętności. Może chcesz zaimponować kolegom, może zrobić wrażenie na dziewczynie, albo po prostu spróbować swoich sił w nowej dziedzinie? Niezależnie od tego, jaka jest Twoja motywacja, nauka gry na gitarze może okazać się początkiem wspaniałej przygody z muzyką!

 

Jeżeli to Twój pierwszy kontakt z gitarą, wybierz klasyczną: jej strony są bardziej miękkie, nylonowe, a co za tym idzie podczas gry, zwłaszcza na początku, palce mniej bolą. Trzy z nich owinięte są metalowym drutem.

 

Jeżeli jednak lubisz wyzwania, możesz spróbować swoich sił w grze na gitarze akustycznej. Jej struny są stalowe, gryf węższy, a dźwięk zdecydowanie donośniejszy, niż gitary klasycznej.

 

Trzecią opcją jest gitara elektryczna. Jej struny również są metalowe, jednak dźwięk powstaje w całkowicie odmienny, niż w poprzedniczkach, sposób – drgania strun pobudzają umieszczone pod nimi elektromagnesy, wytwarza się napięcie, które następnie przekształcanie jest w dźwięk we wzmacniaczu.

 

Jeżeli nie masz jeszcze instrumentu, warto rozważyć zakup gitary używanej, gdyż nowa, dobrej jakości może być poważnym wydatkiem. Być może ktoś z Twoich znajomych chciałby pozbyć się starego instrumentu? Zdecydowanie nie polecamy zakupu nowej, ale taniej gitary. Często można znaleźć oferty, wyglądające z pozoru bardzo atrakcyjnie ze względu na liczne „gratisy”, jednak oferowane w nich instrumenty są po prostu słabo wykonane, a próba nauki gry na nich może okazać się być bardzo frustrująca i mało owocna.

 

Masz już gitarę? Wspaniale! Jeżeli będziesz ją przenosił z miejsca na miejsce oraz chcesz zapewnić jej bezpieczeństwo podczas przechowywania, koniecznie zaopatrz się w dopasowany pokrowiec. Uchroni to Twój „skarb” przed przypadkowym uderzeniem, zarysowaniem i kurzem. Drugim ważnym przedmiotem, bez którego ciężko będzie Ci się obyć, jest stroik gitarowy. To niewielkie urządzenie elektroniczne bardzo pomaga we właściwym nastrojeniu gitary.

 

Oczywiście, można podjąć próbę nauki gry na gitarze samodzielnie, w domowym zaciszu. Internet oferuje mnogość kursów i materiałów do nauki. Z doświadczenia wiemy jednak, że ta metoda sprawdza się jedynie u osób bardzo zdyscyplinowanych, których zapał nie przygaśnie przy pierwszych niepowodzeniach. A o te nietrudno. Metodą, która daje większą skuteczność, jest skorzystanie z lekcji z nauczycielem.

 

W Music School w Warszawie spotkasz wspaniałych, doświadczonych ludzi, pod których palcami pękła niejedna struna. To absolwenci wyższych szkół muzycznych, z doświadczeniem zarówno studyjnym, jak i scenicznym. Niezależnie od tego, czy w żyłach płynie Ci rock, czy nerwy koi jazz, znajdziesz tu nauczyciela dla siebie. Dzięki jego pomocy łatwiej przebrniesz przez najcięższy początek, gdy łatwo o zniechęcenie, a postępy wciąż nie są dla Ciebie dostateczne. Pomoże on też przy cięższych utworach i zmobilizuje do pracy. Pamiętaj, że lekcje gry na gitarze mają być przede wszystkim doskonałą zabawą, a nie źródłem stresu. Nasi nauczyciele to ludzie napędzani pasją, o niezwykłej osobowości, ale też różnym charakterze – kontaktując się z nami, zaufaj nam, jeśli chodzi o wybór osoby prowadzącej Twoje lekcje. Chcemy, byś wyniósł z zajęć jak najwięcej, gdyż Twoja satysfakcja jest zarazem naszą!

 

Samodyscyplina nadal jednak będzie Ci bardzo potrzebna, gdyż bez solidnej pracy w domu o progres będzie bardzo trudno. Wówczas z pomocą mogą przyjść Ci materiały, których bez liku znajdziesz w Internecie. Jeżeli masz znajomych, którzy też grają – fantastycznie! Dzielcie się ze sobą wiedzą, grajcie razem jak najczęściej, wymieniajcie utworami. Z czasem, gdy nabierzesz już biegłości w posługiwaniu się swoim instrumentem, możesz zechcieć, by dźwięk Twojej gitary ubarwił spotkania towarzyskie ze znajomymi. W końcu nic tak nie integruje, jak wspólne granie i śpiewanie!

 

Jeżeli jednak wolisz ćwiczyć w ciszy i spokoju, a Twoje miejsce zamieszkania nie jest tak ciche, jak byś sobie tego życzył (lub Twoja gra przeszkadza innym domownikom), pamiętaj, że wykupując pakiet lekcji w Music School, uzyskujesz możliwość skorzystania z jej sal do ćwiczeń. U nas będziesz mógł „hałasować” do woli, jak tylko długo będziesz potrzebował.

 

Nie zwlekaj dłużej i zapisz się na pierwsze zajęcia!

Na początek proponujemy lekcję próbną.
Dzięki niej dowiesz się, czy to coś dla Ciebie i przekonasz się, czy chcesz z nami zostać na dłużej 🙂

Lekcja próbna trwa 25 minut i kosztuje 55 zł.

Zajęcia są indywidualne, wszystkie prowadzimy w centrum Warszawy, na ul. Brackiej 22/23.

Kup lekcję próbną, a my napiszemy do Ciebie lub zadzwonimy, żeby ustalić termin zajęć

[betteroffer]Tutaj kupisz od razu lekcję próbną:[/betteroffer][betterpay amount=”25″ amount_sms=”” sms_nr=”71068″ sms_id=”TEST” button=”https://szkola-muzyki.pl/wp-content/uploads/2015/10/first.png” description=”Lekcja próbna” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=””][/betterpay]