Warszawa: 796-018-825 warszawa@szkola-muzyki.pl
Zaznacz stronę

Szkoła muzyczna dla dorosłych to spełnienie marzeń o nauce gry na instrumentach. Lekcje muzyki na Brackiej dają nam możliwość usłyszenia nie tylko tych popularnych instrumentów, jak gitara czy pianino. Jeśli interesują Cię zajęcia muzyczne- Warszawa stwarza różne możliwości. W naszej szkole muzyki uczymy też grać na trąbce. Dzisiaj dla Was podczas zajęć złapaliśmy Jacka Jurkowskiego, który w Music School prowadzi zajęcia z gry na tym ciekawym instrumencie, zapytaliśmy go, czy to prawda, że trąbka to „trudny” instrument.

Ewa: Jacku, powiedź mi, proszę, skąd się bierze pasja do muzyki, miłość do muzyki? Skąd się to u
Ciebie wzięło?

Jacek: U mnie to się wzięło, że tak powiem, od dziecka, od małego miałem kontakt z muzyką, u nas w domu było pianino, tata grał na pianinie i tak… sam zacząłem na tym pianinie brzdąkać, jako mały chłopiec i tak się zaczęło.

Ewa: A jak to się stało, że właśnie trąbka? Czemu interesowała cię właśnie nauka gry na trąbce?

Jacek: Trąbka… w szkole muzycznej widziałem, jak chłopaki grają, spodobało mi się to, też chciałem.

Ewa: A powiedz, czy miałeś kiedyś takie myśli, żeby zmienić instrument?

Jacek: Po drodze coś mi przychodziło do głowy, ale raczej byłem skoncentrowany na trąbce, nie miałem myśli, żeby zmieniać… nie, raczej byłem ukierunkowany.

Ewa: Twoi uczniowie to głównie osoby dorosłe, powiedz, w tym kontekście, czy uważasz, że trąbka to jest trudny instrument do nauczenia się od poziomu zupełnie początkującego?

Jacek: Tak, trąbka nie jest najłatwiejszym instrumentem. Trzeba przyznać, że nauka gry na trąbce wymaga nieco wysiłku, jak to instrumenty dęte, blaszane… Ponieważ dźwięk powstaje wewnątrz, wiele trzeba wyćwiczyć, ale da się to zrobić.

Ewa: Czy każdy może się nauczyć grać na trąbce?

Jacek: Myślę, że tak. Chyba, że ktoś np. nie ma przednich zębów, to mógłby być problem [śmiech].

Ewa: [śmiech] No dobrze, a powiedz, jeśli ktoś właśnie chciał by rozpocząć naukę i przyjść na lekcje gry na trąbce, czy powinien najpierw przygotować się jakoś? Może powinien zastosować jakieś specjalnie zajęcia, zanim do ciebie przyjdzie?

Jacek: Nie, wszystko od początku zaczynamy na lekcjach.

Ewa: Czyli nie trzeba żadnego przygotowania?

Jacek: Nie, nie trzeba 🙂

Ewa: Super, dziękuję za rozmowę.