Warszawa: 796-018-825 warszawa@szkola-muzyki.pl
Zaznacz stronę

TOMASZ KORPANTY

Z zamiłowania i wykształcenia wokalista, autor tekstów i muzyki oraz producent muzyczny i wydawca. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Wokalistyka Estradowa. Obecnie kontynuuje edukację wokalną w Łodzi na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w klasie prof. dr hab. Renaty Danel. Na przestrzeni kilku dziesięciu lat swojej pracy artystycznej współpracował m.in. z zespołami Varius Manx, Sigmą, Be free, Andrzejem Piasecznym, Wiesławem Pieregorólką. Ma na swoim koncie kilka płyt długogrających i ze względu na swój dorobek artystyczny od kilku lat jest Członkiem Zwyczajnym ZAikS. Jego głos można usłyszeć m.in. na ścieżce dźwiękowej do filmu „Kochaj i tańcz” i serialu „39 i pół” oraz w spotach muzycznych popularnych stacji radiowych w Polsce. Pracował jako wokalista w programach telewizyjnych: „Szymon Majewski Show”, „Hity dekady”, „Kraj się śmieje”, był też współtwórcą programu „Przestrzeń dźwiękowa” ( TVP Lublin). Obecnie Tomasz jest wokalistą zespołu De Mono Marka Kościkiewicza, z którym nagrał płytę „Enter” i na stałe z nim koncertuje.

„Praca nauczyciela śpiewu jest dla mnie bardzo interesującą pasją i wyzwaniem. Każdy chcący nauczyć się śpiewać decyduje się na to z różnych powodów, każdy jest też inny, ma swoją wrażliwość i muzykalność, więc do każdego podchodzę w swojej pracy bardzo indywidualnie.
Emisja głosu, techniki wokalne i poprawna impostacja to techniczne zagadnienia z dziedziny śpiewu, niezwykle ważne ale dla mnie najważniejsza w pracy z uczniem jest interpretacja piosenki oraz to żeby cieszył się muzyką. Dlatego na swoich zajęciach staram się odkrywać i pogłębiać pasję każdego z Was, pomagam też w konsultacji repertuarowej oraz prowadzę grupowe zajęcia wokalne i warsztaty.
Największą satysfakcją w byciu nauczycielem jest dla mnie uśmiechnięty uczeń, jego postępy i jego sukcesy na scenie. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na moje zajęcia.”

LINKI:
Tomasz Korpanty – Czas nie liczy dni
Tomasz Korpanty – ” Jak dobry sen”
De Mono – Kiedy pada deszcz
De Mono – Ty Jesteś Jutrem
De Mono – Drzewa