SANDRA HOHLFELD

Polska wokalistka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog, architekt wnętrz. Urodzona w 1988 roku, wychowywała się w Łęknicy. Jej muzyczna ścieżka zaczęła się właśnie tam. Fascynacja śpiewem i komponowaniem zaprowadziły ją na studia w Instytucie Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Artystyczne zamiłowania zaowocowały również studiami na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej śpiew to połączenie tradycyjnego jazzu z nowoczesnymi elementami. Dzieliła się również swoją wiedzą ucząc śpiewu w Szkole Muzycznej Yamaha. Zimą 2015 roku wydała debiutancką płytę z autorskimi piosenkami. Posiada na swoim koncie współpracę z wieloma artystami polskiej sceny jazzowej i rozrywkowej, takimi jak Inga Lewandowska, Olga Boczar, Kamila Pałasz, Paulina Gołębiowska, Bogumiła Tarasiewicz, Ida Zagórska, Justyna Świrniak, Jakub Olejnik, Katarzyna Maliszewska, Brian Frentress, Krzysztof Kiljański, Beata Bednarz, Piotr Budniak, Joachim Mencel, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Janusz Szrom, Waldemar Franczyk, Zdzisław Babiarski oraz Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyr. Jerzego Szymaniuka, Big Band Nowosolski. Na początku 2014 roku stworzyła zespół składający się z następujących osób: Wiktoria Szydłowska, Joachim Ryczek – chórki; Grzegorz Sykulski – fortepian instrumenty klawiszowe; Paweł Wszołek – gitara basowa, kontrabas; Piotr Budniak – perkusja. Członkini chóru Soul Connection Gospel Group.