Piotr Wójcik
Ukończył Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Dyrygentury, Rytmiki i Edukacji Muzycznej. Skrzypek, dyrygent, nauczyciel.
Z muzyką związany jest od najmłodszych lat będąc tym samym kontynuatorem tradycji rodzinnych. Szczególnym sentymentem darzy skrzypce i dyrygenturę. Dzięki swojemu wysokiemu poziomowi umiejętności gry na skrzypcach, jak również bardzo dużej wiedzy z zakresu pedagogiki muzycznej, posiada profesjonalne podejście dydaktyczne do ucznia w każdym wieku i na każdym poziomie nauczania. Potrafi pomóc w stawianiu pierwszych kroków na drodze do poznania tego wyjątkowego instrumentu jakim są skrzypce, jak również poprowadzić ucznia na kolejnych etapach nauki. Był związany z Orkiestrą Kameralną Łódzkie Smyczki oraz z orkiestrą Symphonix Ensemble.
Obecnie, oprócz działalności pedagogicznej współpracuje z Orkiestrą Politechniki Łódzkiej jako skrzypek oraz II-gi dyrygent. Wspiera także swoim tenorowym głosem Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Systematycznie poszerza swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych wartościowych warsztatach muzycznych zarówno o profilu dyrygenckim prowadzonych m.in. przez maestro Marka Pijarowskiego, jak i corocznie od 2010 roku chóralnym w
Ochsenchausen w Niemczech pod kierownictwem Klausa Brechta, a także konferencjach naukowych poświęconych edukacji muzycznej. Może prowadzić zajęcia również w języku angielskim.
nauka gry na skrzypcach