Warszawa: 796-018-825 warszawa@szkola-muzyki.pl
Zaznacz stronę

Nauka gry na skrzypcach

Nauka gry na skrzypcach to bardzo ciekawe przeżycie- wymaga wielu godzin praktyk, ale już po opanowaniu podstaw daje niezwykłą radość z gry i możliwość wydobywania pięknych dźwięków.

 

Wielu zawodowych muzyków zgodnie uważa, że najtrudniejszą częścią nauki gry na skrzypcach jest znalezienie właściwego nauczyciela. To od jego kompetencji i znajomości zasad techniki gry, a także doświadczenia zależy, jak szybko uczeń osiąga kolejne postępy.

 

Całe szczęście nauczyciele w Music School to wykwalifikowani muzycy, z doskonale opanowanymi metodami nauki gry. Dzięki temu już na początku poznasz właściwe techniki gry i nie nabierzesz złych nawyków, które mogą sprawić, że gra na skrzypcach stanie się udręką, a nie radością. Zależy nam, abyś osiągał wysoki poziom w swojej grze, dlatego również poza lekcjami możesz u nas ćwiczyć (nawet bezpłatnie– zapytaj w sekretariacie).

 

Sposób prowadzenia zajęć powoduje, że nawet wielokrotne powtórzenia danych ćwiczeń nie są monotonne i nudne. Zajęcia w Music School gwarantują Ci kontakt z osobami czynnie występującymi na scenie, muzyka to ich życie, dzięki czemu świetnie motywują uczniów do ćwiczeń. To również doskonali pedagodzy, uczący w ramach autorskich programów nauczania, który tworzony jest indywidualnie dla każdego ucznia, w oparciu o jego zainteresowania i predyspozycje.

 

Skrzypce są coraz częściej wykorzystywane w różnych gatunkach muzycznych. Ich wyjątkowy dźwięk słyszymy w utworach klasycznych jak i w nowoczesnej muzyce. Tym samym coraz więcej ludzi decyduje się na rozpoczęcie przygody z tym instrumentem.

 

Coraz częściej słyszymy o badaniach potwierdzających wpływ muzyki na mózg człowieka. Nauka gry na skrzypcach świetnie polepsza koncentrację i orientację w przestrzeni. Słuchanie muzyki klasycznej, np. Mozarta dodatkowo potęguje te efekty, wprowadzając nas w stan zrelaksowanej koncentracji.

Zobacz, jak wyglądają zajęcia z naszym nauczycielem, Piotrem Gadziną: