Warszawa: 796-018-825 warszawa@szkola-muzyki.pl
Zaznacz stronę

Nauka gry na saksofonie

Nauka gry na saksofonie dla początkujących oraz zaawansowanych!

 

Saksofon nie jest już kojarzony jedynie z muzyką jazzową. Coraz śmielej pojawia się w utworach rozrywkowych czy nawet klubowych, zbierając wokół siebie coraz większe grono osób zafascynowanych jego możliwościami.

 

Czy trudno się nauczyć grać na saksofonie?

 

Nauka gry na saksofonie nie należy do najprostszych.

Bardzo ważna jest technika, opanowanie właściwego oddechu i aparatu gry – tzw. zadęcia.

Dzięki temu, że zajęcia w Music School odbywają się w trybie indywidualnym uczeń jest pod stałą obserwacją nauczyciela i każda minuta lekcji to dawka niezbędnych informacji i nowych umiejętności.

Opanowanie podstaw od strony technicznej staje się dzięki temu o wiele prostsze, a uczeń nie ma możliwości nabywania złych nawyków.

Ważnym elementem, który może znacząco wpływać na grę na saksofonie jest ustnik. Źle dobrany uniemożliwia osiągnięcie pożądanego efektu, a przy tym zabiera radość z gry. Nasi nauczyciele pomogą Ci także w doborze właściwego sprzętu.

 

Zapraszamy początkujących!

 

Ważnym etapem podczas nauki gry na saksofonie innych instrumentach dętych jest opanowanie podstaw klasycznych, w tym ukształtowanie właściwego zadęcia, doskonalenie oddechu i techniki. Osoby pragnące grać jazz czy rozrywkę mogą czuć się zniechęcone potrzebą ćwiczenia gam i etiud, jednak dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli nawet z pozoru mniej ciekawe zagadnienia wprowadzane są w sposób interesujący, a indywidualny program zajęć ogranicza ich ilość do niezbędnego minimum.

 

Czy to instrument dla kobiet?

 

Często spotykamy się z pytaniem, czy kobieta ze względu na mniejszą siłę poradzi sobie z tym instrumentem. Z powodzeniem uczyliśmy wiele osób- zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zapraszamy serdecznie wszystkich niepewnych, którzy chcą spróbować, na lekcję próbną!

 

Nauka gry na saksofonie Warszawa
ul. Bracka 22 lokal 23
tel. 796 018 825