Monika Stachowiak

Monika Stachowiak zaczęła przygodę z muzyką w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej i. Henryka Melcera w Kaliszu. Ukończyła tam średnią szkołę otrzymując tym samym dyplom zawodowego muzyka. Swoje umiejętności kontynuowała na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, gdzie kształciła nie tylko swoją grę na fortepianie, ale również dyrygenturę oraz śpiew.

Współpracowała tam również z Chórem Kameralnym WPA UAM, z którym do tej pory koncertuje i zdobywa liczne nagrody na konkursach międzynarodowych. Jako pianistka w roku 2016 brała udział w nietypowym projekcie „Muzyczny Kalisz – wczoraj, dziś i jutro”, podczas którego na jednej scenie wystąpiło 21 pianistów. Wykonali oni „Koncert C-dur na trzy fortepiany” Jana Sebastiana Bacha w premierowej wersji na 21 fortepianów oraz „Pianostazę”, skomponowany specjalnie na tę okazję utwór Pawła Przezwańskiego i Nikolet Burzyńskiej.

Monika od zawsze pałała miłością do twórczości Jana Sebastiana Bacha i epoki baroku, dlatego swoją naukę kontynuuje w klasie klawesynu prof. Ewy Piaseckiej na Akademii Muzycznej w Łodzi. Zgłębia tam tajniki wykonawstwa muzyki dawnej oraz budowy instrumentu i strojenia go w różnych temperacjach.

nauka gry na pianinie Łódź