Michał Grabias

Michał Grabias – jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku, w klasie fortepianu.

Z wynikiem bardzo dobrym ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, na kierunku instrumentalnym, w dwóch specjalizacjach: fortepianu (klasa ad. Joanny Kaczmarskiej-Bieżyńskiej) i kameralistyki (klasa prof. Joanny Hajn-Romanowicz).

Ponadto kształcił się i koncertował na wielu znaczących Pianistycznych Kursach Mistrzowskich. Pracował pod okiem tak znakomitych pedagogów jak prof. Halina Czerny-Stefańskaprof. W. Obidowiczprof. Małgorzata Bator-Szreiberprof. Daniel Spiegelberg oraz jako akompaniator u prof. Henryki Januszewskiej i Jolanty Janucik.

Jako pianista jest laureatem m.in. II nagrody na II Konkursie Pianistycznym im. Prof. Ludwika Stefańskiego orazWyróżnienia za najlepiej wykonany utwór J.S. Bacha (1992 r.).

Jako kameralista w duecie z Bernadettą Grabias, zdobył Wyróżnienie na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej XX w. w Łodzi (2001 r.) oraz osiągnął etap Finałowy VI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie (2002 r.).

Jest częstym gościem festiwali muzycznych, z których warto wymienić występy na Festiwalu Muzyki WspółczesnejMusica Moderna w Łodzi, cykliczne koncerty z serii Muzyka na Politechnice w Łodzi, Koncerty w Muzeum Mazowieckim w Płocku, Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi oraz koncerty w Domu Darmastadt w Płocku.

Działalność koncertowa pozwoliła na prezentowanie się zarówno w kraju (Łódź, Kraków, Rzeszów, Płock, Nowy Sącz, Duszniki Zdrój, Żagań, Kołobrzeg) jak i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Belgia).

Obok wykonastwa solowego i zespołowego zainteresowała go również działalność pedagogiczna. Po ukończeniu Podyplomowego Studium Pedagogicznego w Łodzi, rozpoczął pracę w Płocku jako nauczyciel fortepianu i akompaniator w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego.

W lutym 2007r. został nagrodzony dyplomem za „wyróżniający się akompaniament” na Makroregionalnych Przesłuchaniach CEA Instrumentów Dętych Blaszanych w Sochaczewie.

W kwietniu 2011 roku otrzymał Dyplom za wyróżniający się akompaniament na II Olsztyńskim Konkursie Musicalowym– w Olsztynie.

Wielokrotnie występował w roli jurora na Konkursach, Przesłuchaniach i Festiwalach m. in. Międzywojewódzkim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Polskiej w Kutnie czy Festiwalu Muzyki Fortepianowej w Łowiczu.

Jeśli szukasz nauczyciela, który nauczy Cię jak grać na pianinie, Michał w pełni sprawdzi się w tej roli. Jest to ciepły, cierpliwy, spokojny i bardzo sympatyczny nauczyciel z bardzo dużym doświadczeniem.

gra na pianinie