MARTYNA SUŁEK

Urodzona w 1993 roku w Warszawie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W roku 2012 uzyskała tytuł zawodowy muzyk otrzymując dyplom z wyróżnieniem.

Następnym etapem były studia na Wydziale Instrumentalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie a obecnie w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi – rok dyplomowy studiów magisterskich. Ponadto w czerwcu 2017 z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie w dziedzinie śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim łódzkiej Akademii Muzycznej.

W trakcie swojej muzycznej drogi współpracowała z wieloma wybitnymi pedagogami oraz dyrygentami, wielokrotnie występowała w znaczących salach koncertowych w Polsce, m.in.: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego S1 w Warszawie, Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia Częstochowska czy Filharmonia Gorzowska. W swoim repertuarze posiada sztandarowe dzieła muzyki solowej, kameralnej oraz orkiestrowej.

Od września 2016 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi.

W pracy pedagoga stawia przede wszystkim na budowanie sprzyjającej atmosfery i przyjaznej relacji z uczniem. Wierzy bowiem, że właśnie to w połączeniu z odpowiednimi wymaganiami i pracą przynosi najlepsze rezultaty w rozwoju osoby zaczynającej lub kontynuującej przygodę z grą na skrzypcach.