Maria Skarbek - Kiełłczewska

Maria Skarbek-Kiełłczewska-
to nasza Nauczycielka gry na skrzypcach oraz altówce.
Maria ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w klasie prof. Piotra Reicherta.
Brała udział w licznych kursach muzycznych w kraju (Łańcut, Kołobrzeg, Zamość, Żagań, Piła Darłowo, Gorlice, Przemyśl, Janowiec, Bachotek etc.), jak i za granicą (Telc- Czechy, Bad Leonfelden Austria, Calgary- Kanada). W 2007 roku odbyła miesięczny staż w Lahti w Finlandii. W 2010 pół roku spędziła w Oviedo w Hiszpanii, ucząc się w Conservatorio Superior de Musica Eduardo Martinez Torner w klasie prof. Wiesława Rekuckiego. W 2013 roku została półfinalistką IX Konkursu Altówkowego im.Jana Rakowskiego w Poznaniu.
Od 2013 z Baltic Sea Youth Philharmonic koncertowała m.in. w Rosji (Moskwa, Sankt Petersburg), Danii (Kopenhaga), Niemczech (Bonn, Kiel, Berlin, Peenemunde), Włoszech (Werona, Milan) pod batutą Kristjana Jarviego czy Kurta Masura. Od 2014 do 2015 roku altowiolistka Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, z którą koncertowała pod batutą m.in. KrzysztofaPendereckiego, Michaiła Jurowskiego etc. Pod koniec 2015 roku podróżowała statkiem z Azji do Europy, grając w kwartecie smyczkowym Resande String Quartet. Bierze udział w licznych projektach muzycznych, także z pogranicza muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Prowadzi również działalność pedagogiczną, zarówno w zakresie nauki gry na skrzypcach, jak i altówce.
gra na skrzypcach