MAJA BACZYŃSKA

Maja ma tę specyficzną zaletę, że kochają ją dzieci- ciepła, pogodna, cierpliwa ale też wymagająca- jest w stanie sprawić, że już kilkulatki łapią muzycznego bakcyla. Maja uczy też młodzież i dorosłych- świetnie zorganizowana i zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć, potrafi sprostać każdemu wyzwaniu.

Kim jest? Muzykiem, reżyserem, autorką tekstów. W 2011 roku ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, zdobywając tytuł magistra sztuki. Jest także absolwentką Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Filmu i Telewizji i Wajda School w Warszawie. W sezonie 2009 – 2010 studiowała w ramach wymiany międzyuczelnianej Erasmus w Conservatoire de Strasbourg we Francji (w klasie organów Ch. Mantoux).

Publikowała swoje teksty w prasie i w Internecie (m.in. „Ruch Muzyczny”, „Glissando”, „Twoja Muza” czy cykl wywiadów z kompozytorami w „artPAPIER”). Fragmenty jej pracy magisterskiej o kompozytorze Marianie Sawie ukazały się w zbiorowej publikacji nakładem wydawnictwa Musica Sacra Nova”.

Jest założycielem grupy filmowej MUDO Music Documentaries oraz Zastępcą Redaktor Naczelnej w magazynie muzycznym „Presto. Prosto o muzyce klasycznej”. Jako nauczyciel fortepianu, organów i umuzykalnienia prowadzi zajęcia dla różnych kategorii wiekowych już od ośmiu lat. Koncertuje także wraz z chórem Varsoviae Regii Cantores i w ramach duetu organowo – wokalnego „Mulier non taceat”.

Maja Baczyńska – kurs intensywny: podstawy teorii, muzyki podstawy gry na fortepianie.

Maja stawia na rozwój wyobraźni muzycznej i interpretacji – umiejąc się wyrazić poprzez muzykę, uwalniamy nagromadzone emocje, rozładowujemy napięcia, wyciszamy się, bądź budzimy uśpiony temperament. By jednak dojść do tak twórczego i przyjemnego etapu, konieczna jest systematyczna praca nad techniką i sprawnością manualną. Nikomu nie sprawia przyjemności brak postępów w dziedzinie, która go pasjonuje. 10 minut gry dziennie jest lepsze niż raz na miesiąc ćwiczenie przez pięć godzin.

Co jeszcze? Podstawowa wiedza muzyczna i umuzykalnienie. Im więcej wiemy, tym pełniej możemy się wyrazić i tym głębsza jest nasza pasja. Duchowe bogactwo i poszerzanie horyzontów wpływa dodatnio na wyobraźnię, a przecież ona jest kluczem do wszystkiego. Maja pomoze rozwinąć swoje zainteresowania i dowiedzieć się czegoś o aktualnych muzycznych trendach i wydarzeniach. Poza tym wszystko jest ze sobą powiązane – taniec, śpiew, muzyka. Jeśli umiemy coś zaśpiewać lub wytańczyć, umiemy też zagrać. Wszechstronny rozwój pogłębia nasze rozumienie muzyki i płynącą z tego przyjemność.

Nauczyciel powinien być przewodnikiem, trenerem, ale i przyjacielem. Dla niektórych spełnienie marzenia o grze na instrumencie jest jak skok na spadochronie – ogromna frajda, ale wymagająca wielkiej świadomości wyboru. Jeśli więc chcesz czerpać przyjemność z gry – wybierz świadomie kurs intensywny u Mai.