Karol Janik

Absolwentem łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie akordeonu prof. Bogdana Dowlasza. Od 2016r. nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Ciechanowie, gdzie jako stażysta odniósł swoje pierwsze sukcesy pedagogiczne.

Jest aktywnym muzykiem grającym liczne koncerty jako solista i kameralista. Współtworzy dwa zespoły, związane z Akademią Muzyczną w Łodzi: Primavera Quintet i Por Que No?.

Jako muzyk akordeonista zdobył znaczące nagrody, m.in:

– I miejsce na XVI Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej ,,Od solisty do orkiestry”,

– II miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku,

– I miejsce i nagroda Grand Prix na VIII Okręgowym Festiwalu Zespołów Kameralnych w Sierpcu,

– III miejsce na IX Okręgowym Festiwalu Zespołów Kameralnych w Sierpcu,

– I nagroda i Nagroda Specjalna Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Warmińsko-Mazurskiego oddziału w Olsztynie na Międzynarodowym Festiwalu ,,O Warmio moja miła” im. Feliksa Nowowiejskiego,

– Wyróżnienie na X Festiwalu Muzyki Akordeonowej ,,Harmonia Zdrowia i Muzyki”,

Brał również udział w kursach muzycznych pobierając lekcje u najlepszych profesorów z Polski, Rosji Finlandii, Norwegii, Chorwacji, Szwajcarii i Włoch. Najważniejsze z nich:

– Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzycznej w Miętnem

– Janowieckie Interpretacje Muzyczne

– Arosa Music Academy (Szwajcaria)

– Mistrzowski Kurs z prof. Mika Vayrynenem (Chorwacja)

Zamiłowanie do nauczania u Karola jest dziedziczne, jego dziadek był nauczycielem techniki, ojciec prof. oś. Maksymilian Janik jest nestorem akordeonistyki w PSM I i II st. w Mławie, która dzięki jego sukcesom słynie z akordeonu.