Dorota Karpińska

Dorota Karpińska – urodzona w Łodzi, edukację muzyczną rozpoczęła w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec.

Kontynuowała naukę w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Franciszka Bartosiaka.

Pracę rozpoczęła w 1974 roku w Państwowym Teatrze Muzycznym w Łodzi, od 1978 roku nawiązała współpracę z Płocką Orkiestrą Kameralną, gdzie występowała w Kwartecie Smyczkowym (I-wsze skrzypce). Od 1980 roku była muzykiem-instrumentalistą w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji pod dyrekcją Henryka Debicha.

Współpracowała również z orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi. Równolegle od 1976 roku rozpoczęła pracę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia we Włocławku a później od 1981 roku w Państwowej Szkole Muzycznej w Łodzi.

Podczas pracy pedagogicznej uczestniczyła w wielu formach doskonalenia zawodowego, jak warsztaty metodyczne, kursy muzyczne, seminaria. Otrzymała wiele nagród i podziękowań. Jej uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach i kontynuowali naukę w szkołach II stopnia i wyższych.

Jako muzyk – instrumentalista występowała z koncertami na Festiwalach,brała udział w tourné, w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Belgii, Danii, Szwajcarii, Luksemburgu i Austrii w najlepszych salach koncertowych i operowych, pod batutą znakomitych dyrygentów, np. w Wiedniu Carmine Coppola.

Dorota jest energiczną, sympatyczną nauczycielką z ogromnym doświadczeniem w nauczaniu, dzięki czemu odpowie na potrzeby nawet najbardziej wymagających uczniów.