ANDREI YERMAKOU

Andrei to pochodzący z Białorusi pianista-kompozytor o polskich korzeniach. Reprezentuje różne style muzyczne w tym klasykę, jazz i rock. Swoje wykształcenie muzyczne zdobył w Państwowej Szkole Muzycznej im. I. I. Sollertynskiego oraz na Państwowym Uniwersytecie im. P.M. Maszerowa w Witebsku. Kwalifikacje wykładowcy i koncertmistrza z prowadzenia zajęć z gry na fortepianie uzyskał na Państwowej Szkole Muzycznej w Mińsku. Jak twierdzi, żaden styl nie jest mu obcy. Poprzez muzykę chce inspirować i rozwijać talenty muzyczne swoich podopiecznych.

Andrei jest laureatem Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Menestrel oraz finalistą Festiwalu im. Marka Grechuty w Krakowie. Występował w Witebskiej Filharmonii Państwoej, a także był członkiem zespołu Combo Fusion oraz Kristal w Smoleńsku i Moskwie. Jego obecny zespół to BackUp. Andrei pracuje też nad własnym autorskim repertuarem.

Obecnie prowadzi zajęcia w Music School, ucząc młodzież oraz dorosłych, również tych, którzy stawiają pierwsze kroki w nauce gry na pianinie.