ADAM BIEŃ

Od 8 roku życia uczęszczał na zajęcia do Państwowej Szkoły Muzycznej I-ego stopnia, szkoląc się w klasie perkusji. W wieku 16 lat założył swój pierwszy zespoł „4 LIFE”, z którym odniósł wiele sukcesów mających wpływ na jego dalszą karierę.

Największe osiągnięcia zespołu 4LIFE to m.in.:

1 miejsce na Festiwalu Twórczości Studenckiej FETUS 2000.

Istotną rolę w rozwoju muzycznym Adama odegrały „Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe” (1998, 1999, 2000 – CHODZIEŻ; 2001 – PUŁAWY), gdzie sumiennie starał się szkolić swój warsztat. W 2001 roku wziął udział w programie „DROGA DO GWIAZD”, docierając do samego FINAŁU. Udział w tym przedsięwzięciu zaowocował propozycją pracy w „Teatrze Studio BUFFO” (musical METRO). W 2002 roku dostał jedną z głównych ról w musicalu „KWIATY WE WŁOSACH”. Z musicalem tym miał okazję pierwszy raz w życiu wystąpić w najsłynniejszych miejscach koncertowych w POLSCE. Od 2003 roku czynnie współpracował z reżyserem tego musicalu Andrzejem Strzeleckim, biorąc udział między innymi w takich koncertach i spektaklach jak:
24 przegląd piosenki aktorskiej we Wrocałwiu.
Jubileusz WIKTORA ZBOROWSKIEGO
Spektakle teatralne dla polskiego radia (Bal w Operze, Koziołek Matołek)

Przez 3 lata Adam pracował w teatrze Komedia, grając w musicalu „CHICAGO”. W 2005 wygrał program „Szansa na sukces” z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej. Od tego momentu rozpoczął pracę jako muzyk sesyjny (gitara, wokal). Rok później nawiązał współpracę jako wokalista z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. W 2007 rozpoczął pracę jako wokalista i gitarzysta w zepole TATIANY OKUPNIK. Do chwili obecnej współpracuje także jako wokalista w zespole MIECZYSŁAWA SZCZEŚNIAKA.

Projekt BIEHN (czytaj: bień) to duet producencki właśnie Adama Bienia i Krzysztofa Palczewskiego. W 2010 roku do projektu dołączyli muzycy: PIOTR „wino” WINNICKI, FILIP SOJKA, ADAM GORDON, DANIEL DOMAŃSKI oraz MACIEJ GOŁYŹNIAK, tworząc ostatecznie skład zespołu BIEHN, z którym obecnie pracują nad pierwszą, debiutancką płytą z muzyką ADAMA BIENIA. Jej zapowiedzią jest pierwszy teledysk „List do A”.