Seweryn Ropenga

Seweryn Ropenga – nauczyciel wokalu oraz zajęć z emisji głosu dla managerów. Ukończył wydział Wokalno-Aktorski w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Już jako student debiutował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi partią Don Bartola w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Koncertuje w kraju i za granicą (śpiewał we włoskich teatrach operowych m.in.  w Lucca, Livorno, Pisa, Ravenna). Uczestnik kursów mistrzowskich m.in. u prof. Andre Orlowitz’a w Kopenhadze, Arkadiusza Burskiego i Jutropera Studio. Laureat międzynarodowego festiwalu wokalnego Belcanto w Nałęczowie oraz zdobywca statuetki Złotego Słowika. Otrzymał  nagrodę specjalną na I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antoniny Nezhdanovej w Odessie.

Oprócz kariery artystycznej zajmuję się również nauką emisji głosu. Od 2013 roku jest wykładowcą akademickim w Katedrze Dialektologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi szkolenia dla Korporacji i Call Center w całej Polsce.

Seweryn jest osobą konkretną, charyzmatyczną, posiadającą silne zdolności liderskie. Fantastyczny trener emisji głosu dla kierowników projektu, managerów w korporacjach, przedstawicieli handlowych, doradców klienta oraz ambitnych zespołów sprzedażowych.

emisja glosu dla managerów