Warsztaty muzykoterapii Odkrywamy Brazylię

Warsztaty muzykoterapeutyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym „Odkrywamy Brazylię” to doskonały sposób na zadbanie o prawidłowy rozwój malucha.

Na zajęciach przeniesiemy się do roztańczonego, rozbrzmiewającego sambą Rio de Janeiro. Gwarantujemy wspaniałą zabawę przy żywych dźwiękach ukulele, gitary, harmonijki ustnej czy brazylijskich instrumentów perkusyjnych. Dzieci będą miały możliwość nauczenia się prostych brazylijskich piosenek, zatańczyć przy dźwiękach samby oraz zagrać na kolorowych rurkach Boom Whackers czy instrumentach perkusyjnych.

Zajęcia te nie tylko uczą dzieci wrażliwości muzycznej, ale również pomagają radzić sobie z negatywnymi uczuciami. Mają pozytywny wpływ zarówno na sferę emocjonalną, jak i fizyczną dziecka.

Muzykoterapia to metoda oddziaływań muzycznych, która znajduje swoje zastosowanie zarówno w pracy z osobami chorymi jak i zdrowymi. Właściwie nie ma ograniczeń dotyczących wieku czy stanu zdrowia. Metoda ta jest szczegółowo przebadana i całkowicie bezpieczna. Pozwala pozbyć się negatywnych napięć, niepokoju, ustabilizować emocje, ale także wyładować w kreatywny sposób energię. Warsztaty muzykoterapii to przede wszystkim odpoczynek dla dzieci ale też wstęp do rozwoju zdolności muzycznych.
Warsztaty muzykoterapii podzielone są na kilka części:

  • wprowadzenie,
  • zrytmizowanie,
  • relaksacja,
  • improwizacja muzyczna.

Zajęcia prowadzone będą przez brazylijskiego muzyka i muzykoterapeutę Leo Vilhena. Leo przez wiele lat był nauczycielem w szkole muzycznej w Rio de Janeiro. W Polsce zajmuje się nauką gry na instrumentach strunowych oraz perkusyjnych, a także występuje jako instrumentalista i wokalista z wieloma artystami. Leo uwielbia pracę z dziećmi ze względu na ich żywiołowość i radość życia. Jego optymizm w połączeniu z doświadczeniem będzie ciekawym doświadczeniem w życiu dzieci. Zajęcia odbywają się w języku polskim.

Zajęcia prowadzone są dla dzieci w wieku 3,5-5,5 lat w małych grupach od 4 do 8 osób. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie, zapisy w sekretariacie: tel. 796 018 825.

 

Optimized with PageSpeed Ninja