Nauka gry na akordeonie

Nauka gry na akordeonie w Music School

to fantastyczna okazja do tego, aby rozwijać muzyczne hobby pod okiem zawodowych muzyków.

Akordeon

Z początku prymitywny instrument, przekształcił się z czasem w instrument koncertowy z dużymi możliwościami brzmieniowymi i wyrazowymi. Dzięki temu, mimo że głównie kojarzony z muzyką biesiadną, występuje bardzo często w muzyce klasycznej czy jazzowej.

„Okazuje się on jednak zaskakująco elastycznym instrumentem, pasującym zarówno do niezobowiązującego swingu, jak i do nerwowego bebopu i skrajnej awangardy.”

[polskieradio.pl]

Czy trudno jest nauczyć się grać na akordeonie?

Jak każdy instrument ma swoją specyfikę, jednak śmiało można powiedzieć, że nauka gry na akordeonie nie należy do najtrudniejszych. Między innymi ze względu na stały strój oraz układ basowo – akordowy, już po krótkim czasie nauki jesteśmy w stanie zagrać proste melodie czy piosenki.

Podstawy gry są dla większości uczniów łatwo przyswajalne. Co więcej, dzięki dobrej organizacji programu nauki, od pierwszych lekcji zwracana jest uwaga na ważne, a często pomijane, aspekty techniczne, eliminując tym samym gromadzenie złych nawyków, mogących znacznie utrudniać dalszą grę na tym instrumencie.

Interesuje Cię nauka gry na akordeonie?

Zapraszamy wszystkich, bez względu na dotychczasowy kontakt z muzyką. Nie liczy się także wiek ani płeć, ale chęci oraz motywacja do gry!

Zauważyliśmy ostatnio w prasie tytuł „Akordeon to instrument dla prawdziwych mężczyzn”.

Czy tylko dla mężczyzny? Z ciekawostek możemy zdradzić, że w klasie akordeonu w Music School, panie stanowią zdecydowaną większość 🙂