ŁUKASZ OWCZYNNIKOW

Urodzony w 1985 r. w Warszawie w rodzinie muzyków. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Studium Jazzu w Warszawie. Ma duże osiągnięcia na polu muzyki klasycznej (nagrody i wyróżnienia na konkursach w Polsce), trasy koncertowe z orkiestrami pod dyrekcja uznanych dyrygentów oraz koncerty z orkiestrą solo, m.in. z Orkiestrą Filharmonii Narodowej. Występuje z kultowym warszawskim zespołem Czessband, prowadzi warsztaty wspólnego śpiewania oraz zespół Cała Praga Śpiewa.

Koncertuje po Europie z jazzowym kwintetem FuturEthno, z zespołem muzyki bałkańskiej Sharena, występował z zespołem bluesowym KABABRA, Karoliną Cichą, Joszko Brodą, Jurkiem Filarem, Justyną Steczkowską i wieloma innymi artystami. Występuje na festiwalach muzyki współczesnej i improwizowanej (WARSZAWSKA JESEŃ, AD LIBITUM), a także wystawia performance solo. Współtworzy projekt inspirowany tradycyjną muzyką Mazowsza: Mazovian Quintet i Oberek All Stars.

Łukasz uczy w Music School gry na kontrabasie oraz gry na gitarze basowej. Dzięki szerokim horyzontom muzycznym potrafi dostosować lekcje do potrzeb i możliwości uczniów tak aby od pierwszych zajęć cieszyć się razem muzyką.