Dlaczego nauka śpiewu jest czymś akurat dla Ciebie? Już sam fakt, że zacząłeś czytać ten artykuł to znak, że jakaś cząstka Ciebie zawsze chciała tego spróbować, nawet jeśli starasz się tego wyprzeć ze wszystkich sił. I doskonale, że chcesz, bo tak naprawdę to jest najważniejsze!

1. Nauka śpiewu jest przyjemna

Kiedyś pewna osoba opowiadała mi, że miała sen: „Wchodzę do sali. Sala jest ogromna a na jej końcu za długim biurkiem siedzi trzech profesorów. Każą mi zaśpiewać. Czuję, jak narasta we mnie panika, bo przecież ja nie umiem śpiewać! Nie śpiewam, nigdy nie śpiewałem. Więc czekamy w tej ciszy i czuję, że muszę zacząć, muszę coś zrobić. Otwieram usta, ale dźwięk się nie wydobywa. Nagle profesorowie zaczynają się śmiać, jeden z nich mówi: „Taki stary chłop i na jakieś bzdury czas chce marnować! Koniec świata, to kryzys wieku średniego!” Obudziłem się w paskudnym nastroju”. Jeśli i Ciebie dręczą straszne wizje, możesz odetchnąć z ulgą. Osoby, które uczą wokalu to ludzie pełni wrażliwości nie tylko na muzykę, ale też na drugiego człowieka. Jeśli zdecydujesz się na zajęcia w Music School spotkasz się z miłą atmosferą oraz zupełnie bezstresowym systemem nauki. Żadnych egzaminów, żadnych ocen. Zajęcia indywidualne pozwolą Ci pozbyć się stresu i napięcia, a dzięki pracy nad prawidłowym oddechem dotlenisz organizm, poczujesz się rozluźniony i wypoczęty.

2. Nauka śpiewu pozwali Ci pokonać przeciwności z nową energią

W nauce śpiewu często pojawiają się nowe ćwiczenia, których wykonanie wymaga od nas nieco wysiłku. I nic w tym dziwnego, bo jeśli nigdy nie śpiewaliśmy, pewne mięśnie musimy po prostu wyćwiczyć, tak jak w sporcie. Często musimy zrobić coś nowego. Nauczyciel niestety nie może „wejść nam do gardła” żeby wydusić pożądany dźwięk, sami musimy próbować, szukać tego co, pragniemy z siebie wydobyć. Moja nauczycielka śpiewu radzi mi często: jeśli sobie coś pomyślisz, to zrobisz to. Twoje ciało się nastawi tak, żeby osiągnąć cel. Wyobraź sobie, jaki efekt chcesz uzyskać. Co ciekawe, zaczęłam przekładać te rady na inne elementy mojego życia i muszę przyznać, że efekty są naprawdę ciekawe. Zaczęłam patrzeć na wiele rzeczy szukając nowych perspektyw, często wyznaczając sobie cele nie myślę o tym, co jest możliwe do osiągnięcia, ale o tym, czego chcę. Ta nowa energia, której uczy się ciało, jest czasem wprost niezbędna do zachowania spokoju i cierpliwości podczas pokonywania różnego rodzaju barier.

3. Nauka śpiewu Cię wzmocni

Wzmocni się Twoja zdolność panowania nad głosem, co jest niezbędne w różnego typu sytuacjach, także w relacjach biznesowych. Poprawi się Twoja postawa i mowa ciała, ponieważ staniesz się bardziej świadomy tego, co dzieje się wewnątrz Ciebie. Nauczysz się panować nad emocjami, szczególnie nad stresem, poprzez prawidłowe oddychanie. Możliwe, że odnajdziesz głęboki sens w nauce wokalu. A na pewno przeżyjesz prawdziwe uczucie szczęścia, kiedy bliskie osoby pierwszy raz usłyszą jak śpiewasz. I co najważniejsze- będziesz spełniał swoje marzenie, a spełnianie marzeń czyni ludzi w spełni szczęśliwymi.