MARIOLA GIDELSKA

Mariola Gidelska to nasza nauczycielka wokalu, pianina oraz zajęć teoretycznych. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Wokalno-Aktorskim łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu prof. Włodzimierza  Zalewskiego i dr Bernadetty Grabias.

Od listopada 2016 współpracuje z Filharmonią im. A. Rubinsteina w Łodzi. Od lutego 2017 pracuje szkole muzycznej dla dorosłych Music School w Warszawie w charakterze nauczyciela śpiewu estradowego i operowego, pianina i teorii muzyki. W swojej pracy jako nauczyciel stawiam nacisk na dobrą, twórczą atmosferę dzięki której uczeń może nauczyć się jak najwięcej w kwestii technicznej i interpretacyjnej.

W lipcu 2017 roku otrzymałam nagrodę na XXVII Konkursie Wokalnym w Berlinie w postaci udziału w  Festiwalu Operowym organizowanym przez Kammeroper w Rheinsbergu.

W sierpniu 2014 brałam udział w prawykonaniu Wariacji nt. „Antiphonae” św. Hildegardy von Bingen, których to kompozytorem jest Bernard Le Monnier. Dzieło zostało zaprezentowane podczas XIX Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu, wraz z orkiestrą festiwalową pod batutą samego kompozytora. W roku 2010 zajęłam I miejsce (kategoria II-grupa II) na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Wykonawstwa Pieśni Artystycznej w Kutnie, następnie otrzymałam wyróżnienie II stopnia(grupa II) w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach.

W grudniu 2014 występowałam w spektaklu studenckim „Aleko” S. Rachmaninowa, w którym kreowałam rolę Starej Cyganki.

Brałam udział w wielu kursach wokalnych śpiewu klasycznego m.in. Rainy Kabaivanskiej, Toma Krause, prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Teresy Żylis-Gara, Susanne Elmark, oraz prof. Włodzimierza Zalewskiego. Poza pracą nad doskonaleniem umiejętności wokalnych, często zwracam się w stronę pracy naukowej, przygotowując wystąpienia na różnego typu konferencje

Oprócz śpiewu klasycznego doskonalę swój warsztat wokalistyki estradowej m.in. podczas warsztatów teatralnych (2007-2009 współpraca z goleniowskim teatrem Brama, widowiska „Teatr żywy na ulicach”) oraz piosenki aktorskiej i kabaretowej: na kursie mistrzowskim prof. Andrzeja Żarneckiego, Sudeckich Festiwalach Muzycznych (w tym Warsztatach Wokalnych dla Młodych Artystów-Śpiewaków i Młodych Artystów Estradowych w Szczawnie Zdroju(2009-2011, 2014)) pod okiem dr hab. Izabelli Jeżowskiej, prof. dr hab. Ziemowita Wojtczaka, mgr  Artura Gotza. W ramach tych festiwali brałam udział w spektaklach opartych na piosenkach Agnieszki Osieckiej, Kabaretu Starszych Panów oraz Jacques’a Brel’a.