Mariola Gidelska to nasza nauczycielka wokalu, pianina oraz zajęć teoretycznych.

Kontralt. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Wokalno-Aktorskim łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu prof. Włodzimierza  Zalewskiego i dr Bernadetty Grabias.

W sierpniu 2014 brała udział w prawykonaniu Wariacji nt. „Antiphonae” św.Hildegardy von Bingen, których kompozytorem jest Bernard Le Monnier. Dzieło zostało zaprezentowane podczas XIX Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu, wraz z orkiestrą festiwalową pod batutą kompozytora.

W roku 2010 zajęła I miejsce(kategoria II-grupa II) na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Wykonawstwa Pieśni Artystycznej w Kutnie, następnie otrzymała wyróżnienie II stopnia(grupa II) w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach.

W maju 2014 była finalistką Międzynarodowego Konkursu Iuventus Canti we Vrablach (Słowacja). Brała udział w wielu kursach wokalnych śpiewu klasycznego m.in. Rainy Kabaivanskiej, Toma Krause (masterclassy towarzyszyły  VII Międzynarodowemu Konkursowi im. St. Moniuszki.), prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Teresy Żylis-Gara, prof. Włodzimierza Zalewskiego.

Oprócz śpiewu klasycznego doskonale swój warsztat wokalistyki estradowej, podczas warsztatów teatralnych (2007-2009 współpraca z goleniowskim teatrem Brama, widowiska „Teatr żywy na ulicach”), oraz piosenki aktorskiej i kabaretowej: kurs mistrzowski prof. Andrzeja Żarneckiego, Sudeckie Festiwale Muzyczne wraz z Warsztatami Wokalnymi dla Młodych Artystów-Śpiewaków i Młodych Artystów Estradowych w Szczawnie Zdroju (2009-2011, 2014) pod okiem dr hab. Izabelli Jeżowskiej, prof. dr hab. Ziemowita Wojtczaka, mgr  Artura Gotza. W ramach tych festiwali brała udział w spektaklach opartych na piosenkach Agnieszki Osieckiej, Kabaretu Starszych Panów oraz Jacques’a Brel’a. Koncertuje w kraju i poza jego granicami, m.in. w Niemczech (Rheinsberg, Berlin).

Od początku studiów zajmuje się nauczaniem śpiewu szeroko pojętego śpiewu rozrywkowego, operowego oraz fortepianu/keyboardu. Od 16 lat gra na fortepianie, czyta nuty a’vista, dzięki czemu nie ma problemu z akompaniowaniem zarówno moim uczniom jak i kolegą, koleżanką z wydziału wokalno- aktorskiego.