MACIEJ WÓJCIKOWSKI

Wiola - nauka śpiewu w Warszawie

Maciej Wójcikowski – instruktor saksofonu i emisji głosu.

Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W latach 2011-2015 otrzymywał nagrodę rektora dla najlepszych studentów. Ukończył z wyróżnieniem Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi w klasie saksofonu Jacka Delonga – Jazzmana roku 2000 i 2006. Uczestnik Mistrzowskiego Kursu Saksofonowego prowadzonego przez Jerome’a Larana, Łódź 2009. Wraz z kwartetem saksofonowym i duetem saksofon-akordeon reprezentował szkołę na licznych występach, konkursach, przesłuchaniach i wydarzeniach organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi czy Urząd Marszałkowski.

Od najmłodszych lat odnosił sukcesy w konkursach z dziedziny muzyki, np.:
-Wyróżnienie podczas Regionalnego Konkursu Solfeżowego dla SM I stopnia, Łódź 2003
-I miejsce podczas Regionalnego Konkursu Solfeżowego, Łódź 2007
-Wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Harmonicznego, Łódź 2010.

Juror w konkursach wokalnych w Tomaszowie Mazowieckim.
Prowadzi chóry i zespoły wokalne w Państwowych Szkołach Muzycznych w Tomaszowie Mazowieckim i Brzezinach, jest instruktorem saksofonu i emisji głosu w Music School i w Społecznym Ognisku Muzycznym w Tomaszowie Mazowieckim.
Jego uczniowie odnoszą sukcesy na takich konkursach jak:
-I miejsce w VI edycji Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej org. przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, oddział Łódź
-I i III miejsce w III Powiatowym Festiwalu Piosenki Niemieckiej „Super Star 2017” – kat. gimnazjum.

Jest współzałożycielem, dyrygentem i barytonem w łódzkim Zespole Wokalnym Subito, nagradzanym na takich konkursach jak Ogólnopolski Turniej Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni (Złote Pasmo i Nagroda za najlepsze wykonanie utworu Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego) z którym koncertuje w Łodzi (m. in. Filharmonia Łódzka) i województwie łódzkim.
Współpracował z Walking Jazz Bandem jako pierwszy saksofon i Filharmonią Łódzką jako doangażowany artysta chóru.

Muzyka to jego całe życie, od dziecka interesuje się śpiewem za sprawą rodziców muzyków. Stale sie dokształca, uczęszcza na kursy, edukuje u znanych i poważanych nauczycieli śpiewu (Sonia Lachowolska – prezes NVPI, Bartek Caboń – trener LWW, juror Hit Hit Hurra, Stanisław Kierner – wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi). Jest sumienny i rzetelny w swojej pracy.