Julianna Kamila Siedler

Julianna Kamila Siedler – Smuga

ukończyła Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi z wyróżnieniem, w klasie prof. U.Bereźnickiej – Pniak i dr P. Pniaka. Jest doktorem nauk muzycznych.

W 2014 roku zdobyła tytuł Master in de Muziek w klasie marimby prof. Ludwiga Alberta i Chin Cheng Lin w Royal Conservatory Antwerp w Belgii. W ramach programu Erasmus kształciła się w Royal Conservatory w Brukseli pod kierunkiem profesorów: G. Franҫois, B. Quartier oraz B. Bouckaerta. Nieustannie doskonali swoje umiejętności na mistrzowskich kursach w Polsce i zagranicą, pracując pod okiem wybitnych profesorów (m.in. S.Sakai, A.Caggiano, N. Mimura, Seung-Myeong Oh, D. Ganeva, K. Kato, Pei Ching Wu, N. J. Živkovič, K.Myćka, B.Johnston, S.Stayonov, A.Boetteger).

W trakcie pięciu lat studiów, aż do chwili obecnej współpracowała z profesjonalnymi orkiestrami, m.in.: Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego w Łodzi, czy Filharmonii Kaliskiej. Grała pod batutą znamienitych dyrygentów, m.in. D. Raiskina, M. Nesterowicza, M. Pijarowskiego, A. Boreyko, J. M. Florêncio, T. Wojciechowskiego, K. Pendereckiego, K. Korda, W. Michniewskiego i innych. Współpracowała i nadal współpracuje z kompozytorami wykładającymi na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (m.in. K.Knittel, A.Zagajewski), jak i studentami wydziału teorii i kompozycji (m.in. M.Śniady, M.Gładysiak, J.Krzewiński, A.Sowa), wykonując ich utwory, w trakcie sesji Musica Moderna, a także poza nimi (m.in.na Festiwalu Musica Privata, Festiwalu Muzyki Współczesnej w Brnie). Działalność solową uwidacznia na koncertach finałowych rozmaitych warsztatów, organizowanych w Polsce i za granicą, jak również koncertach niezależnych.
Aktualnie pracuje nad rozprawą doktorską, a od początku 2014 roku wraz z Amber Tzu – Chun Chen tworzy duet marimbowy
Equilibri Duo.

Działalność pedagogiczną rozpoczęła w roku szkolnym 2014/2015. Odzwierciedleniem jej pracy były dwa wyróżnienia zdobyte przez jej uczniów na konkursach ogólnopolskich i regionalnych. W ciągu debiutanckiego roku, zdążyła zdobyć serca wielu swoich uczniów, zarażając pasją do instrumentów perkusyjnych.

julianna kamila siedler