Bożena Sitek

Bożena Sitek to nie tylko pianistka posiadająca bogaty dorobek artystyczny, ale również wyjątkowa, energiczna i pełna optymizmu nauczycielka nauki gry na pianinie oraz indywidualnych zajęć z teorii muzyki. Jest to osoba, przy której nie można się nudzić, Bożena wręcz zaraża dobrą energią! Nas urzekła już od pierwszego spotkania – nie zdziwimy się, jeśli Ty odczujesz to samo 🙂

 

Jeśli interesuje Cię nauka gry na pianinie – zapraszamy!

 

Bożena Sitek to pianistka i muzykolog (dyplom – Uniwersytet Warszawski, studia pianistyczne – Akademia Muzyczna i Liceum Muzyczne w Warszawie – z wyróżnieniem), redaktorka, prezenterka radiowa, lektorka, aktorka (słuchowiska, filmy, scena), ilustratorka muzyczna. Autorka audycji radiowych, artykułów, tekstów literackich (wierszy, opowiadań, bajek), publicystycznych, edukacyjnych (publikacje prasowe i książkowe), promocyjnych, wykładów muzycznych i psychologicznych, a także słuchowisk i scenariuszy. Popularyzatorka muzyki, prelegentka, edukatorka.

 

Pracowała w mediach (radio, wydawnictwa prasowe, telewizja), kierowała redakcjami muzycznymi w radiu i w prasie oraz radiowym studiem nagrań.

 

Koncertuje solo, z instrumentalistami, wokalistami i zespołami chóralnymi. Gra muzykę klasyczną, popularną, filmową i piosenki poetyckie. Przygotowuje oprawy muzyczne wernisaży i programów literackich, prowadzi autorskie koncerty edukacyjne (dla dzieci i dla dorosłych) i poetycko-muzyczne, jest recytatorką wierszy, konferansjerem imprez, koncertów i konferencji.

 

Występowała (jako pianistka, konferansjer i aktorka) na kameralnych i dużych scenach, od klubów, domów kultury, teatrów, filharmonii, salonów muzycznych po Operę Leśną w Sopocie, m.in. w Salonie Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (program chopinowski z autorem wierszy o Chopinie), w Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie, w Warszawie: w Filharmonii Narodowej, w Teatrze Wielkim, na Zamku Królewskim, w Łazienkach, w Pałacu Tyszkiewiczów, w Kościele Środowisk Twórczych, w Ogrodach BUW, w Parku Skaryszewskim („Jazz na Skaryszaku – Niezapomniana piosenka”), w Klubie Księgarza, w Domu Literatury, w  Centrum im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, w Bibliotekach (Mokotów, Praga, Węgrów), w DK OKO (m.in. koncert „Od Madrygału do musicalu” i spektakl „Leśne pomroki” z poetą Grzegorzem Walczakiem), Śródmieście (m.in. autorski spektakl edukacyjny dla dzieci i Giełda Satyry Marka Majewskiego), Saska Kępa, Gocław, Kadr, w Centrum Promocji Kultury Podskarbińska (m.in. koncert z okazji urodzin J. Piłsudskiego i Gala Wigilijna), w Klubie Seniora (Koncert pamięci Kazimierza Szemiotha i Koncert Kolęd), u Kamedułów, w CK Izabelin (Kabaret Pod Dobra Datą Grzegorza Walczaka i Jacka Fedorowicza), w kinie Luna – w ramach „Szpilmanii” (Szpilman i Chopin), w Radiu dla Ciebie, w studiu radiowym im. Agnieszki Osieckiej, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w Galeriach (Freta, „Piecowa”, DGW, CDN), w Hotelu Mazurkas w Ożarowie i in.

 

Nagrała partię fortepianu na płytę z piosenkami Kazimierza Szemiotha.

Podczas Roku Chopinowskiego pracowała w Biurze Obchodów Chopin 2010 jako koordynatorka projektów edukacyjnych, współorganizatorka wydarzeń (organizowała m.in.  międzynarodowy konkurs „All About Chopin” z NOSPR w Katowicach) i konferencji oraz autorka materiałów edukacyjno-promocyjnych. Uczestniczyła w wielu wydarzeniach jako prelegentka, prezenterka, jurorka konkursów oraz pianistka. W Częstochowie została uhonorowana nagrodą za „szczególny wkład w propagowanie muzyki Fryderyka Chopina”.

 

Zagrała m.in. w filmach „Groby” Filipa Gańczaka, etiudzie „Stypan” Mirka Mamczura (główna rola), produkcji hiszpańskiej z Centrum Kultury Współczesnej oraz w serialach telewizyjnych.

 

Ostatnio wydała płytę „Muzyka dworku szlacheckiego” z utworami fortepianowymi inspirowanymi muzyką polską, uczestniczyła w realizacji filmów dokumentalnych związanych z muzyką i postacią Fryderyka Chopina, z historią bitwy pod Olszynką Grochowską oraz z festiwalami muzycznymi w Jarocinie (nagrania lektorskie), uczestniczyła w koncertach literacko-muzycznych, koncertach promujących nagraną płytę i w wernisażach (jako pianistka, flecistka i recytatorka), w koncertach „Chłodna na żywo” (program chopinowski), w koncertach z cyklu Forum Humanum w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim (programy poetycko-muzyczne z autorskimi wierszami dla dzieci i dla dorosłych oraz koncert „Graj Tango”), w CK Siedlce (koncerty edukacyjne dla Seniorów), w autorskich koncertach poetycko-muzycznych (m.in. Dni Konstancina, w Galerii Freta i w Kościele przy Pl. Szembeka – CPK Podskarbińska), w Dworze Sieraków i w Królikarni (muzyka polska, Chopin, Kościuszko), na Białorusi (dworki-muzea A. Mickiewicza i T. Kościuszkimiędzynarodowe obchody urodzin Kościuszki z udziałem m.in. ambasadora USA i konsula Szwajcarii), w Domu Literatury (uroczystości z okazji urodzin ks. Jana Twardowskiego – oprawa muzyczna i recytacje), w Muzeum Niepodległości (m.in. Dzień Żołnierzy Wyklętych, wystawa z okazji Roku Reymonta, wieczór polsko-węgierski z Instytutem Węgierskim), w Klubie Księgarza (koncert chopinowski – promocja książki prezydenta Chin z udziałem m.in. ambasadora Chin).

 

W rocznicę śmierci Fryderyka Chopina wystąpiła z chopinowskim koncertem słowno-muzycznym i utworami ze swojej autorskiej płyty w Izbicy Kujawskiej, miejscu urodzin matki Chopina i rodzinnym regionie jego narzeczonej, Marii Wodzińskiej. Grała też na Święcie Seniora koncert „Lata 20., lata 30.”, wygrała konkurs na projekt koncertu-spektaklu z okazji Święta Niepodległości, który zrealizowała (z aktorami i wokalistą) 11 listopada w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Targówek. Wykonała z rosyjskim śpiewakiem cykl programów pieśni i romansów rosyjskich i polskich (w Klubotece Dojrzałego Człowieka) oraz koncert poetycko-muzyczny poświęcony Tadeuszowi Kościuszce i Michałowi Ogińskiemu w ramach autorskiego cyklu „Wielcy Polacy – bohaterowie i artyści” w Bibliotece im. J. Rumla w Dzielnicy Praga Południe.

 

W Ośrodku Kultury Ochoty OKO przedstawiła autorski program poetycko-muzyczny (m.in. własną poezję), a w Klubie Księgarza – program literacko-muzyczny oparty na fragmentach prezentowanej książki. Ostatnio występowała z programami poetycko-muzycznymi w Wildze i Garwolinie, z koncertem „Piosenki o miłości” (przeboje światowej i polskiej piosenki, filmu i musicalu, wiersze i utwory na fortepian) w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze oraz z autorskim recitalem chopinowskim na urodziny Chopina (z wierszami i opowieścią) w Muzeum Marii Dąbrowskiej.

 

Wykonała koncert słowno-muzyczny „Polski my naród… „ z okazji rocznicy Chrztu Polski (Muzeum Niepodległości), koncert na wernisażach w Warszawsk]im Klubie Lekarza, Galerii CK w Milanówku i Abdank w Rembertowie.

Wzięła udział w Międzynarodowych Festiwalach Poloneza w Warszawie (Wyróżnienie Specjalne) i w Słonimiu na Białorusi (Nagroda Specjalna).

 

Bożena Sitek realizuje programy z materiałem z autorskiej płyty (muzyka polskich dworków i inspirowana polską muzyką ludową) oraz z narodową muzyką i poezją polską (m.in. F. Chopin, M. Szymanowska, S. Moniuszko, M. Ogiński, T. Kościuszko), recitale chopinowskie, autorskie koncerty poetyckie, edukacyjne bajki muzyczne dla dzieci, programy z wokalistami (muzyka z oper, operetek, musicali), koncerty muzyki rosyjskiej (romanse i pieśni), muzyki filmowej (solo i z instrumentalistami) oraz inne projekty artystyczne i edukacyjne, m.in. cykl autorskich warsztatów muzycznych dla Seniorów. Prowadzi grupowe i indywidualne zajęcia muzyczne i umuzykalniające (dla dzieci i dla dorosłych).

Pochodzi z rodu Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina i pracuje nad projektami muzycznymi i filmowymi z nimi związanymi.

B. Sitek Szpilmania

Optimized with PageSpeed Ninja